Špecialista informačnej bezpečnosti (Security Operations Specialist)

Pre nášho klienta hľadáme špecialistu informačnej bezpečnosti.

NÁPLŇ PRÁCE:

  • Evidencia a riešenie bezpečnostných incidentov, spolupráca pri ich analýze
  • Spolupráca ale aj samostatná implementácia systémov pre monitoring a riadenie informačnej bezpečnosti (syslog server, DLP, SIEM, VMS, IDM apod.)
  • Správa systémov pre monitoring a riadenie informačnej bezpečnosti
  • Technická podpora externých dodávateľov pri príprave a realizácii penetračných testov a bezpečnostných auditov
  • Spolupráca pri príprave stratégie IT bezpečnosti,
  • Príprava podkladov pre reporting stavu informačnej spoločnosti
  • Účasť na rozvojových projektoch,

POŽIADAVKY:

Počítačové znalosti:
  • Znalosti nástrojov a metodík na riadenie a monitoring informačnej bezpečnosti
  • Skúsenosti s administráciou Windows Server, VMWare výhodou
  • Znalosti sieťových technológií (VLAN, DNS, DHCP, TCP/IP, VPN, FW…)
  • Znalosti techník narušenia informačnej bezpečnosti, aktívne sledovanie trendov
  • Znalosti skriptovacích jazykov alebo programovania výhodou

Osobnostné predpoklady:

  • Komunikačné a prezentačné zručnosti
  • Samostatnosť a ochota učiť sa
  • Záujem o nové technológie a trendy

Ostatné predpoklady a zručnosti:

  • Prax v oblasti informačnej bezpečnosti
  • Prehľad v administrátorských činnostiach pri správe a prevádzke ICT, praktické skúsenosti vítané
  • Znalosti a prehľad v štandardoch riadenia informačnej bezpečnosti
  • Znalosti legislatívy týkajúcej sa informačnej bezpečnosti
  • Praktické skúsenosti so zavádzaním ISO 27000 vítané
  • Skúsenosti s administráciou siete výhodou
  • Nutný všeobecný prehľad v ICT (systémy, databázy, siete, mobilné zariadenia)
  • Odborná angličtina podmienkou (komunikácia so zahraničnými partnermi)
  • Nutné praktické skúsenosti s webovými technológiami – web services, XML, HTTP, HTML, CSS…
  • Certifikácie sú vítané, ale nie sú podmienkou

ČO PONÚKAME:

  • prácu v modernej spoločnosti, ktorá začínala ako rodinná firma a aj napriek neustálemu rastu sa stále drží tejto filozofie
  • možnosť kariérneho rozvoja – až 90% povýšení pochádza z interných radov
  • podpora odborného rastu (dokonca až nutnosť)
  • vernostný program s mnohými výhodami
  • rozsiahly benefitný program, ktorý si sami nastavujete