Cybersecurity Analyst

Primárnou pracovnou náplňou bude analýza a riešenie kybernetických bezpečnostných incidentov, preverovanie stavu bezpečnosti systémov (penetračné testovanie, skenovanie zraniteľností), reporting a prezentovanie zisteného stavu a návrh riešenia, spolupráca s Monitoring centrom a Security Unit.

NÁPLŇ PRÁCE:

  • odhalenie, klasifikácia a aktívne riešenie kybernetických bezpečnostných incidentov
  • výber nástrojov, príprava a výkon penetračných testov / skenovanie zraniteľností
  • dokumentovanie a reporting zistených skutočností a návrh riešení
  • analytická činnosť pri práci s logmi
  • analýza malvéru a reakcia na základe zistení z  analýzy
  • komunikácia s dotknutými stranami
  • spolupráca s operátormi Monitorovacieho centra (L1) a Security Unit pri riešení pracovných povinností

POŽIADAVKY:

  • SŠ alebo VŠ – IT zameranie
  • angličtina na pokročilej úrovni  (znalosť odbornej IT/Security terminológie)
  • Veľmi dobré znalosti v oblasti IT technológií
  • Skúsenosti s nástrojmi ako Metasploit, Arachni, Kali Nmap, Wireshark a pod.
  • Znalosť skriptovacích/programovacích jazykov (php, perl, python, C/C++, a pod)
  • Certifikácie CEH / CSA / Security+ a pod. výhodou
  • chuť učiť sa nové veci a proaktívny prístup
  • zmysel pre detail
  • myslieť ako hacker a využiť tento prístup pri riešení incidentov
  • schopnosť transformovať odborný slang do ľudskej reči
  • prax v oblasti IT security výhodou

ČO PONÚKAME:

  • prácu v modernej spoločnosti, ktorá začínala ako rodinná firma a aj napriek neustálemu rastu sa stále drží tejto filozofie
  • možnosť kariérneho rozvoja – až 90% povýšení pochádza z interných radov
  • podpora odborného rastu (dokonca až nutnosť)
  • vernostný program s mnohými výhodami
  • rozsiahly benefitný program, ktorý si sami nastavujete